Местен фокус
До 12 юли от Румъния до полигон „Ново село“ и обратно ще се придвижват чуждестранни военнослужещи за участие в учение
132
България
До 12 юли от Румъния до полигон „Ново село“ и обратно ще се придвижват чуждестранни военнослужещи за участие в учениеТранспортирането ще се осъществява от Румъния до Учебен полигон „Ново село“ и обратно.Автоколоните ще бъдат ескортирани от „Военна полиция“.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 27 Юни 2026, 07:00 ч.
От днес до 12 юли предстои периодично преминаване на военнослужещи и техника от чуждестранни въоръжени сили във връзка с участие в международното учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната (МО). По републиканската пътна мрежа ще преминат автоколони с военнослужещи и военна техника от въоръжените сили на Франция и Полша. Транспортирането ще се осъществява от Румъния до Учебен полигон „Ново село“ и обратно. Автоколоните ще бъдат ескортирани от „Военна полиция“. Военнослужещи от МО и Българската армия демонстрираха способности за техническа и оперативна съвместимост в рамките на учението на НАТО „Coalition Warrior Interoperability Exercise (CWIX) 2026“. То се проведе в Съвместния тренировъчен център на НАТО в полския град Бидгошч, както и на развърнатия допълнителен полеви тестови сайт, разположен до летището. Целта на подготовката е подобряване на оперативната и техническата съвместимост между съюзническите и националните системи за командване, управление, комуникации, компютри, наблюдение, разузнаване и опознаване (C4ISR).
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Три села в община Мадан са без автобусни линии, според приет от Общинския съвет отчет
|
|
|
Близки на загинали при катастрофи и граждани се събраха на мълчалив протест пред Съдебната палата в Пловдив
|
|
|
Въвеждат се промени в организацията на движение по няколко републикански пътя и автомагистрала „Струма“ в област Кюстендил
|
|
|
Съдът във Варна задържа под стража 52-годишен мъж за разпространение на фентанил
|
|
|
Запалил се е локомотивът на пътнически влак край гара Церковски, съобщиха от полицията в Бургас
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Нормален е трафикът на българските гранични преходи и пунктове, съобщават от Главна дирекция „Гранична полиция“
|
|
|
Трансграничен парад по Дунав край Русе предлага речно дефиле на повече от 200 лодки и джетове, акробатично авиошоу и концерти
|
|
|
Деня на българското лекарство и празника на фармацевтите и билкарите ще отбележат в Дупница
|
|
|
В Кюстендил ще бъде открит Празникът на черешата
|
|
|
Днес и утре частично се ограничава движението в столичния квартал „Горубляне“ заради събор
|
|
Радиопрограми



Тикер
132
ЗАПАЗИ
Родопските села Лещак, Равнил и Бориново са без обществен автобусен транспорт до общинския център Мадан. Това се посочва в приетия от Общинския съвет отчет за транспортното обслужв ...